Ситуація в енергосистемі залишається повністю контрольованою, що дає змогу прогнозувати проходження літа без дефіциту е/е, і тільки пошкодження енергообʼєктів внаслідок обстрілів може змінити ситуацію, передає Енергореформа.
Про це повідомив тво голови правління НЕК "Укренерго" Олексій Брехт.
"Мене часто запитують, як буде з електрикою влітку. Сьогодні ситуація в енергосистемі абсолютно контрольована і нормальна. Ми майже повністю покриваємо споживання всередині країни. Залучення імпорту комерційне. Ми також експортуємо е/е. Якщо винести за дужки питання, будуть обстріли чи ні, то в мене немає сумнівів, що ми нормально пройдемо літній, осінній періоди, а також вчасно та якісно підготуємося до зими", – сказав Брехт під час Energy Day 2025 від Європейської бізнес асоціації, що проходив у Києві 11 червня.
"Якщо не стрілятимуть (окупанти – ЕР), то відключень світла влітку не буде", – додав Брехт у коментарі журналістам в кулуарах конференції.
Фото "Укренерго".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.