"Відсутність транзиту не несе невирішуваних технічних проблем для української ГТС. Хоча буде складно. Наша система вже переходила в реверсний режим у 2006, 2009 та 2019 роках, коли "Газпром" зупиняв транзит. У нас є різні сценарії дій та рішень, які будуть застосовуватись під час опалювального сезону, залежно від ситуації", – сказав він.За його словами, поточне зниження російським монополістом прокачування газу через ГТС України нижче за контрактний рівень дає можливість здійснювати резервування, необхідне для перемикання в процесі транспортування газу, або застосовувати нестандартні рішення для забезпечення газом споживачів України та виконання обов'язків з транзиту.
"Зараз ми спільно з Міненерго проводимо підготовчу роботу щодо таких активів. Крім того, комітет ПЕК Верховної Ради планує розглянути відповідний законопроект", – уточнив керівник ОГТСУ."Ми наполягаємо на принципі, що для збереження нашої інфраструктури на користь українського споживача останній кубометр газу має бути транспортований до Європи саме через український маршрут, а не через "Північний потік". Відбудеться це до 2024 року чи пізніше – залежить від позиції та готовності країн ЄС. Ми зі свого боку є надійним партнером для країн ЄС і дотримуємось контрактних зобов'язань", – резюмував він.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.