У ніч на 25 грудня Україна активувала аварійну допомогу для енергосистеми Польщі загальним обсягом 3050 МВт-год, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
Згідно з його повідомленням у Телеграм-каналі, аварійна допомога була надана на запит польського системного оператора PSE через надлишок у країні електроенергії під час свят.
"Укренерго" зазначає, що Україна таким чином отримала додатковий обсяг ресурсу. При цьому оператор наголошує, що це не комерційний імпорт, а саме один з видів аварійної допомоги.
Що стосується імпорту, то сьогодні він здійснюється впродовж всієї доби зі Словаччини, Польщі, Румунії та Молдови загальним обсягом 17 736 МВт-год (на чверть більше рекордного показника у грудні у п'ятницю, 22 числа – ЕР). Максимальна потужність в окремі години доходить до 1 009 МВт.
У цілому в енергосистемі попри зниження добового максимуму споживання через потепління та вихідні дні, загальний його рівень залишається високим, відповідно економне використання електроенергії актуальне.
"Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів", – вказує системний оператор.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.