Україна в рамках підготовки до осіннє-зимового періоду 2025/2026 накопичила на складах ТЕС та ТЕЦ 2,4 млн тонн вугілля та закачала в підземні сховища приблизно 11 млрд куб. м. газу, передає Енергореформа.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
"На складах ТЕС і ТЕЦ накопичено 2,4 млн тонн вугілля, середньомісячна витрата очікується від 850 тисяч в міжопалювальний період і буде збільшена на 40% в опалювальний період. Обсяг зберігання газу в підземних сховищах на сьогоднішній день складає приблизно 11 млрд куб. м", – сказав Кулеба під час "Години запитань до уряду" в парламенті 22 серпня.
За його словами, створені резерви палива для котелень складають 90 тис. тонн вугілля, 85 тис. тонн рідкого палива, 585 тис. куб. м дров, 32 тис. тонн пелет.
Як повідомляла Енергореформа, Кулеба на цьому ж заході в парламенті заявив, що Україна готова до ОЗП на понад 70%.
Міністерка енергетики Світлана Гринчук кількома днями раніше зазначила, що на початок ОЗП Україна має закачати в ПСГ щонайменше 13,2 млрд куб. м газу, 4,6 млрд. куб. м з яких – імпорт.
Джерело: https://www.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/8569.html
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.