За рік із початку повномасштабного вторгнення за координації Міністерства енергетики в Україну надійшло 450 вантажів гуманітарної допомоги з енергетичним обладнанням загальною вагою понад 5650 тонн, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Серед обладнання, яке отримала Україна, – понад 1700 генераторів, приблизно тисяча трансформаторів, мобільні газові котельні, спецтехніка, високовольтне обладнання для ремонту ЛЕП, пересувна кабельна лабораторія та багато матеріалів", – зазначив Галущенко, слова якого наводяться у Телеграм-каналі Міненерго.
Міністр зауважив, що завдяки цій допомозі Україна змогла відновити роботу великої кількісті об’єктів енергетичної інфраструктури, обстріляних росіянами з ракет, дронів та артилерії.
У повідомленні вказується, що допомогу надалипонад 30 країні з різних континентів: Австрія, Велика Британія, Польща, Швеція, Німеччина, Італія, Франція, Латвія, Бельгія, Данія, Іспанія, Фінляндія, Литва, Естонія, Ірландія, Норвегія, Північна Македонія, Швейцарія, Угорщина, Молдова, Словаччина, Хорватія, Словенія, Нідерланди, Чехія, а також Азербайджан, Японія, Республіка Корея, Канада і Сполучені Штати Америки.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.