"Успішна сертифікація підтвердить незалежність мережі українських ПСГ від третіх сторін і відкриє можливість зберігати не лише газ компаній-нерезидентів, а й стратегічні запаси європейських країн. Вперше саме на державному рівні", – написав він на своїй сторінці у Facebook.За його словами, перший крок у цьому напрямі – формування відповідної законодавчої бази.
"Упевнений, що рішення це буде позитивним, а його результати – значущі і для компанії, і для країни. Ми говоримо про можливість максимально завантажити мережу ПСГ, прямо збільшити доходи та надходження від зберігання газу держав ЄС та учасниць Енергетичного Співтовариства, зокрема у рамках "burden-sharing mechanism", над запровадженням якого зараз працюють у Європі", –- зазначив Перелома.За його словами, сертифікація стане потужним репутаційним посиленням, додатковим аргументом у комерційних бізнес-переговорах, підтвердить ефективність євроінтеграційних процесів в Україні та належність країни до європейського газового ринку.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.