Україна має проекти посилення фізичного захисту генерації та енергетичної інфраструктури і активно впроваджуватиме їх протягом всього року в рамках підготовки до наступного опалювального сезону, передає Енергореформа.
Про це повідомив премєр-міністр України Денис Шмигаль.
"Протягом весни-літа минулого року ми вже розробили відповідні проекти захисту енергооб’єктів – від бетонних накриттів до підземних заглиблень на рівень, достатній, щоб ні дрони, ні ракети не могли пошкодити розподільчу мережу. Ми цю роботу будемо проводити протягом року, готуючись до наступного опалювального сезону. Крім цього, ми будемо вживати технологічних заходів для захисту наших генеруючих установок. Деякі з них вже запроваджені", – сказав Шмигаль на прес-конференції у Києві 3 березня.
Він уточнив, що на багатьох електро- та теплогенеруючих станціях встановлені системи протиповітряної та протиракетної оборони, що "також дало змогу захищати їх протягом цього озп і пройти його".
Під час вступного слова до прес-конференції Шмигаль вказав, що на наступний опалювальний сезон рівень фізичного захисту енергооб'єктів буде зовсім іншим, ніж був на жовтень 2022 року.
Крім того, прем'єр повідомив, що уряд сьогодні дуже активно працює з Міжнародним кримінальним судом щодо покарання Росії за злочини проти цивільного населення та інфраструктури, підтвердивши, що до цього процесу також буде залучений Іран, на який буде подано скаргу до цього суду.
"Іран сьогодні є співучасником цих злочинів через те, що надає свою зброю, засоби знищення цивільної інфраструктури і цивільних людей, і ми переконані, що Іран буде нести солідарну відповідальність з РФ за ці злочини", – підкреслив прем’єр.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.