Спільними україно-польськими проєктами в галузі енергетики можуть бути малі модульні реактори (ММР, SMR), для яких потенційно можна використати інфраструктуру ТЕС, передає Енергореформа.
Так вважає генеральний директор Асоціації "Український ядерний форум" Ігор Дір.
"Ми з вами Європейський Союз вступаємо, тому, найімовірніше, відбудовувати (зруйновані) ТЕС не будемо. Але використати інфраструктуру можемо, щоб на базі цих майданчиків розмістити малі модульні реактори", – сказав Дір на Polish Business Breakfast у рамках Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ) 17 жовтня.
Він зазначив, що українські ТЕС, на жаль, у фокусі атак РФ, а Польша закриває теплову генерацію у зв’язку з виконанням вимог ЄС щодо зменшення вуглецевих викидів.
За його словами, Польща розглядає сценарії побудови SMR, а енергетичні проєкти – у пріоритеті фінансування з боку партнерів.
Джерело: Інтерфакс-Україна
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.