Україна та США розглядають можливість співпраці в розвитку відновлюваної енергетики та інвестування в конкретні проекти, передає Енергореформа.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільного з держсекретарем США Ентоні Блінкеном візиту на один з об'єктів ПрАт "Укргідроенерго" 8 вересня.
"Дуже важливо розбудувати енергосистему за рахунок ВДЕ. Проговорили з паном держсекретарем можливість співпраці з американськими компаніями. Представили конкретні проєкти для інвестування та спільної імплементації. Працюємо над відновленням і розвитком станцій, які постраждали від російських обстрілів. Готуємось разом до складного зимового періоду", – сказав прем’єр-міністр, слова якого наводяться у релізі "Укргідроенерго".
Зі свого боку Блінкен, який мав нагоду ознайомитися з масштабами та характером руйнувань в гідроенергетиці, спричиненими російською військовою агресією, висловив переконання, що ця поїздка стане важливою подією в рамках стратегічного партнерства між США та Україною і підштовхне до додаткового розвитку співпраці між двома державами.
"Ви – герої, про яких ще не склали пісень. Захоплююся вашою здатністю протистояти ворогу та при цьому активно працювати", – зазначив Блінкен у зверненні до енергетиків, якого цитує прес-служба "Укргідроенерго".
Генеральний директор компанії Ігор Сирота подякував за підтримку, яку Сполучені Штати надають у відновленні об’єктів критичної інфрраструктури, та висловив прагнення спільно працювати над відбудовою та розвитком української гідроенергетики з огляду на її стратегічне значення.
"Віримо в потенціал гідроенергетики та її роль у забезпеченні сталого та екологічно чистого енергозабезпечення. Співпраця з американськими компаніями в цьому напрямку може стати ключовим фактором у відбудові та розвитку сектору. Бачимо можливості для спільних проєктів у відновленні пошкоджених потужностей, вдосконаленні технологій та підвищенні ефективності діючих об’єктів. "Укргідроенерго" відкрите до партнерства та обміну досвідом", – зазначив Сирота.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.