Україна вдруге у березні через профіцит електроенергії скористалася аварійною допомогою з Польщі, передавши їй 11 березня надлишки ресурсу сумарною величиною 1488 МВт-год, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його щоденним оновленням в Телеграм-каналі 12 березня, цей обсяг був переданий з 10:30 до 14:00 години.
"На поточну добу дефіциту електроенергії не передбачається. У резерві – 9 одиниць генеруючого обладнання теплоелектростанцій, які будуть задіяні у разі потреби. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються", – йдеться у повідомленні.
Крім того, планується комерційний експорт е/е в обсязі до 6446 МВт-год, що майже на 22% більше обсягу 11 березня (5 298 МВт-год). Імпорт знизився на третину – до 1691 МВт-год.
Як повідомляла Енергореформа, НЕК "Укренерго" брала аварійну допомогу в Польщі 4 березня, передавши її енергосистемі 246 МВт-год з 13:00 до 16:00.
До цього 1 березня Україна на запит Польщі надавала аварійну допомогу польській енергосистемі з 10:00 до 12:00 та з 13:00 до 17:00 сумарною величиною 1540 МВт-год.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/1791
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.