"Україна не може дозволити собі об'єднання з енергосистемами загарбників, які розпочали війну. Тому ми вирішили підписати наказ про відмову від приєднання від енергомережі російських окупантів та білорусів також", – сказав Галущенко у прямому ефірі каналу 1+1 26 лютого увечеріПри цьому він зазначив, що таке об'єднання було заплановане в ніч із суботи на неділю, а "протягом завтрашнього дня (27 лютого) ми повинні були б об'єднуватися".
"Ми плануємо звернутися до наших євпропейських колег, щоб прискорили процес синхронізації з європейською енергосистемою. Разом з тим, у нас достатньо ресурсів в енергосистемі, які дозволять нам спокійно пройти опалювальний сезон навіть у режимі ізоляції", – пояснив Галущенко.Він наголосив, що жодних відключень е/е не планується, і немає жодних підстав для відключень "з погляду ресурсу енергосистеми".
"Ті відключення, які відбуваються зараз, - це наслідок воєнних дій з боку нашого сусіда", – зазначив глава Міненерго.За його словами, енергосистема за нинішніх умов "тримається і тримається міцно", довівши свою стійкість у будь-яких ситуаціях і навіть в умовах російського вторгнення.
"Отже, ми розраховуємо на європейський крок назустріч. Але впевнені у своїх силах та здатності забезпечити українців стабільним енергопостачанням, незважаючи на плановість чи прискореність термінів синхронізації", – резюмував голова Міненерго.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.