"Найбільше досягнення – це те, що нам вдалося спільно з Держагентством з управління зоною відчуження (ГАЗО) відновити роботу системи радіаційного моніторингу. Більшість наших партнерів завжди цікавив радіаційний стан. Тепер через наш додаток "Екозагроза", який використовує весь світ, можемо показувати світу правдиві дані", – сказав Стрілець на брифінгу під час відвідин ЧАЕС до 37 річниці аварії на ній.За словами голови ГАЗО Євгена Крамаренка, загалом на цей час на відновлення ЧЗВ вже освоєно $2 млн донорських коштів із раніше виділених під конкретні проекти $15 млн.
"Ще $8 млн прийшли на Міжнародний рахунок чорнобильського співробітництва, що наповнюються 49 країнами-донорами, які фінансували будівництво конфайнменту над зруйнованим енергоблоком ЧАЕС", – сказав він у коментарі Енергореформі на ЧАЕС.Ці кошти пішли, зокрема, на відновлення знищеної окупантами центральної аналітичної лабораторії ДСП "Екоцентр", дозиметричного контролю та інше важливе обладнання.
"Робота над цим вже йде. Ми ухвалили необхідні її старту документи. Саме зараз, коли вже є факт порушення РФ того мирного атома, який відпочивав багато років, можемо провести дослідження, які ніхто у світі провести не може", – пояснив ідею міністр.За його словами, вторгнення РФ, яка порушила умови безпечного утримання Зони відчуження, дало поштовх для наукових досліджень.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.