МАГАТЕ з посиланням на українського ядерного регулятора ДІЯРУ повідомило про відновлення резервної лінії живлення окупованої російськими військами Запорізької АЕС, передає Енергореформа.
"Україна повідомила МАГАТЕ про відновлення лінії, яка може використовуватися для забезпечення ЗАЕС електроенергією у разі потреби", – йдеться на сайті МАГАТЕ у ніч з середи на четвер.
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріно Гроссі, який сьогодні доповідатиме про ситуацію на ЗАЕС на Раді безпеки ООН, назвав відновлення резервної лінії позитивною подією.
У МАГАТЕ зазначили, що крім відновленої резервної лінії, ЗАЕС має одну діючу лінію електромережі із загальної кількості чотирьох таких ліній.
Як повідомляла Енергореформа, ЗАЕС 5 серпня відключила один із трьох працюючих блоків через обмеженість пропускної спроможності у зв'язку з пошкодженням обстрілами військовими РФ ліній електропередач. Пізніше глава "Енегоатома" Петро Котін заявив, що у разі подальших пошкоджень ЗАЕС перейде в режим блекауту.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.