"Я хотів би всіх привітати з тим, що сьогодні Україна видобуває 54 млн куб. м газу на добу. Наступного року при збереженні темпів розвитку та збільшення ми виходимо на дуже потужні цифри", – сказав він на Х Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ).Чернишов нагадав, що група з початку 2024 року придбала на внутрішньому ринку через біржу понад 0,8 млрд куб. м газу, що стимулює приватні компанії продовжувати інвестувати у видобуток на тлі заборони експорту українського газу.
"Це дає можливість накопичити достатній обсяг газу в наших підземних сховищах. Розуміємо, що існують можливі сценарії, за яких нам знадобиться додатковий ресурс, я цього не виключаю", – зазначив глава "Нафтогазу".На початку жовтня 2024 року Чернишов повідомляв, що група "Нафтогаз" щодобово видобуває 43-44 млн куб. м газу при загальному добовому видобуванні в Україні 53 млн куб. м.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.