Споживання електроенергії на вечір 17 січня зростає і, за прогнозом, його вечірній максимум ризикує бути більшим за ранковий, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
Як вона зазначає в Телеграм-каналі, за цей тиждень сьогоднішній рівень споживання – найвищий і на 17:00 на 4% більший за аналогічну позначку у вівторок, 16 січня.
Основна причина зростання споживання – значне похолодання, оскільки за останню добу середня температура повітря знизилася з -1 °C до -6 °C, до якого додалися ремонти на ТЕС та неможливість гідроелектростанцій працювати безперервно. Хоча, як зазначає оператор системи передачі, ситуацію вдень дещо покращила ясна погода, яка сприяє роботі сонячних електростанцій
Для покриття зростаючого споживання сьогодні ввечері необхідно задіяти додаткову потужність, еквівалентну щонайменше роботі 3 теплових електростанцій.
Тому ощадливе споживання е/е вкрай важливе, в тому числі бізнесом та промисловістю, яких у вечірні години з 18.00 до 20.00 "Укренерго" закликає зменшииь освітлення реклами, вітрин, вивісок, гірлянд, вимикати світло в порожніх приміщеннях, а також переглянути виробничі процеси з урахуванням ощадливого споживання електрики.
Як повідомляла Енрегореформа, зранку середи диспетчерський центр "Укренерго" попередив про дефіцит в енергосистемі на рівні 5% в період з 8:00 до 20:00.
В НЕК неодноразово наголошували, що дефіцит, який може виникнути в енергосистемі через неможливість генерації забезпечити споживання, можна покрити імпортом (який нестабільний і заходить тільки тоді, коли ціна електрики в Єропі менша за українську, в тому числі й уночі), аварійною допомогою (надається на короткий період і тільки за наявності ресурсів у сусідніх країнах), а також відключенням споживачів як крайнім заходом.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/2587
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.