Споживання е/е дещо зростає, але й виробленого ресурсу, й пропускної здатності високовольтних мереж НЕК "Укренерго" достатньо для покриття наявного попиту, передає Енергореформа.
Про це повідомила компанія у своєму Телеграм-каналі
Згідно з її інформацією, 20 лютого станом на 09:00 рівень споживання електроенергії на 1,5% вище за відповідний показник 19 лютого.
Причиною цього системний оператор називає хмарну погоду по всій країні, яка заважає роботі сонячних електростанцій.
На його думку, дахові СЕС не можуть працювати на максимумі потужності, через що домогосподарства збільшують споживання з мережі.
При цьому експорт у цей день вкотре у лютому перевищує імпорт і здійснюється протягом доби в Словаччину, Польщу, Румунію та Молдову загальним обсягом 3930 МВт-год, що на рівні 19 лютого.
Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови загальним обсягом 1490 МВт-год, що на чверть нижче обсягу в понеділок.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/2658
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.