Оператор системи передачі НЕК "Укренерго" у вівторок аварійно передав надлишки електроенергії до Польщі сумарною величиною 1071 МВт-год, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його щоденним оновленням в Телеграм-каналі 10 квітня, учора через сонячну погоду та відповідно активний виробіток електроенергії СЕС "Укренерго" також обмежувало виробництво електроенергії з ВДЕ сумарною величиною 13 631 МВт-год, що в 1,6 раза більше ніж 9 квітня.
Водночас через мережеві обмеження після березневих обстрілів РФ на лініях ОСП у Харківській області продовжують застосовуватися графіки відключень.
Крім того, увечері 9 квітня відключалось обладнання на високовольтній підстанції у Полтавській області, в результаті на годину знеструмились побутові споживачі операторів системи розподілу в цій та сусідній Харківській області, промисловість, залізниця із порушенням у русі потягів.
У цілому, як зазначає Міненерго, енергосистема України працює стабільно та збалансовано.
Імпорт знизився в 4,5 раза – до 400 МВт-год, також передбачається незначний експорт, але його обсяги не вказуються (протягом останніх днів він був на рівні до 350-400 МВт-год).
Зранку 10 квіня Міненерго повідомляло, що внаслідок нічної атаки РФ пошкоджені енергетичні об'єкти у Миколаївській та Одеській областях. Повністю на короткий час були знеструмлені споживачі Херсонської та частково Миколаївської областей.
Як повідомляла Енергореформа, 8 квітня в пікові вечірні часи споживання е/е протягом двох годин на запит НЕК "Укренерго" відбувалися екстрені постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини обсягом 800 МВт-год.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.