Причиною таких намірів є можлива робота енергосистеми України в ізольованому режимі в певні дні саме в лютому, що пов'язано з інтеграцією в ENTSO-E, передає Енергореформа.
НЕК "Укренерго" зазначає, що остаточні дати проведення системних випробувань в ізольованому режимі будуть визначені наприкінці січня.
Таким чином, "Укренерго" як аукціонний офіс не зможе на час формування умов місячних аукціонів на лютий чітко визначити умови скорочень пропускної спроможності в усіх напрямках та забезпечити її гарантованість, як це передбачено законодавством.
Про це йдеться у листі НЕК до НКРЕКП з ініціативою внести зміни до структури розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів на 2022 рік, закріпленої постановою комісії №2452 від 1 грудня 2021 року.
Згідно з ними, у 2022 році на всіх місячних аукціонах, за винятком лютого, має розподілятися 70% пропускної спроможності, на добових – 30%.
У лютому вся пропускна спроможність має бути розподілена на добових аукціонах, пропонує "Укренерго".
Своєю чергою НКРЕКП винесла на засідання 14 січня відповідний проект постанови, який повністю підтримує ці ініціативи.
Важливі деталі:
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.