Диспетчерський центр НЕК "Укренерго" на 18 січня, з 8:00 до 20:00, прогнозує через потепління незначний дефіцит на рівні приблизно 3% (учора було 5%), введення графіків обмеження споживання не планується, передає Енергореформа.
При цьому, як зазначає системний оператор в своєму Телеграм-каналі, впродовж останніх днів спостерігається тенденція максимального зростання споживання переважно в ранкові години, чому сприяє збереження високого інерційного споживання, зумовленого зниженням температури надвечір та вночі.
Водночас зменшення користування потужними електроприладами, зокрема обігрівачами та кондиціонерами, особливо з 9:00 до 19:00, є дуже важливим і дозволить зменшити зростання рівня споживання, відповідно і навантаження на електростанції.
За даними НЕК, зокрема, необхідний час для поповнення водних ресурсів гідроелектростанцій, також 2 енергоблоки великих ТЕС минулої доби виведені в аварійний ремонт.
При цьому майже на третину – до 2535 МВт-год – знизився імпорт електроенергії, який здійснюється з Польщі, Словаччини, Румунії та Молдови, Експорту немає майже два тижні.
На ранок через негоду залишаються знеструмленими 7 населених пунктів в Кіровоградській області.
Через інші технічні причини та бойові дії знеструмлено 372 населених пункти.
Зокрема, за даними Міністерства енергетики в Телеграм-каналі, внаслідок бойових дій пошкоджена повітряна лінія електропередачі в Херсонській області, у результаті чого є обмеження в роботі Херсонської ТЕЦ, пошкоджені теплові мережі – без теплопостачання приблизно 15 будинків, також залишаються без світла низка побутових споживачів.
Через ворожі обстріли знеструмлені лінії в Чернігівській області, одномоментно відключені від електропостачання приблино дві тисячі споживачів у 18 населених пунктах.
Джерела: https://t.me/Ukrenergo/2588
https://t.me/energyofukraine/1503
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.