НЕК "Укренерго" очікує найближчим часом рішення ЕNTSO-E про збільшення пропускної спроможності міждержавних перетинів для експорту електроенергії з України в Європу, що дозволить експортувати більше ресурсу, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління компанії Володимир Кудрицькй.
"Хочу сказати, що маю таке інтуїтивне, але дуже сильне передчуття, що по наших лімітах потужності для експорту найближчим часом можуть бути дуже непогані новини", – сказав Кудрицький під час форуму "Зроблено в Україні" в Києві 26 лютого.
При цьому він пояснив, що експорт е/е збільшується через зменшення споживання.
"Потихеньку готуємося переходити з зимового у весняний режим з точки зору енергосистеми. Буде більше електрики, яку можна експортувати", – зазначив глава "Укренерго".
Як повідомляла Енергореформа, мережа системних операторів континентальної Європи ЕNTSO-E збільшила з 1 грудня 2023 року дозволену потужність для імпорту е/е з Європи в Україну та Молдову з 1200 до 1700 МВт.
Потужність для експорту з України до Європи, до зони ЕNTSO-E, без Молдови становить 400 МВт. Щодо Молдови обмежень немає.
Експорт після невеликих обсягів у перші місяці зими почав стабільно йти до Європи з початку лютого, велику кількість днів у цьому місяці він перевищує імпорт або йде на приблизно такому ж рівні.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.