"Ці кошти "Укренерго" залучило у Європейського банку реконструкції та розвитку під гарантію держави у грудні минулого року", – повідомив голова правління компанії Володимир Кудрицький у Facebook увечері 31 січня.Як він зазначив, головним джерелом розрахунків із "зеленою" генерацією залишається тариф НЕК на передачу електроенергії, який є збитковим, а за останній рік ще й не оплачується повною мірою учасниками ринку, в тому числі через регуляторні недоліки.
Наразі борг учасників перед "Укренерго" за передачу е/е зріс до рекордних 20 млрд грн."Укренерго" – це одна з небагатьох компаній енергетичного сектора, яка успішно використовує механізм міжнародної допомоги, залучаючи кошти МФО", – написав CEO.
"Однак не можна вічно заливати прогалини у регулюванні кредитними та грантовими грошима від партнерів. Стійке вирішення проблеми можливе лише за умови, якщо працювати над виконанням своїх зобов'язань будуть усі", – резюмував Кудрицький.Як повідомляла Енергореформа, "Гарантований покупець" 31 січня перерахував ВДЕ-генерації 5,778 млрд грн за е/е, зокрема за червень-вересень 2023 року – 5,464 млрд грн, січень 2024 року – 314,1 млрд грн.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.