НЕК "Укренерго" відзначила готовність як населення, так і бізнесу відповідально ставитися до споживання електроенергії, до чого закликала компанія у звязку зі значними пошкодженнями російськими ударами енергосистеми України та необхідністю вжиття важливих заходів для її стабілізації, передає Енергореформа.
"Ми дякуємо і побутовим споживачам, і бізнесу. Це українські компанії, які заявили, що свідомо відмовляються від традиційного для себе освітлення та інших речей у години вечірнього максимуму споживання. Ваша робота дозволяє нам ремонтувати мережі швидше і відновлювати стабільність постачання", – йдеться у повідомленні "Укренерго" в Телеграм-каналі 20 жовтня увечері.
Зокрема, у ньому згадуються "Нова пошта", ПУМБ, Київстар, АТБ, VARUS, ОККО, Епіцентр, АЛЛО, SOCAR Energy Ukraine Comfi, Foxtrot, ТРЦ Gulliver, SINEVO, які так чи інакше зменшили споживання, відключивши, наприклад, підсвітку вивісок, рекламні екрани, не користуючись енергоємними приладами, менше освітлюючи приміщення та прилеглу територію.
Як повідомляла Енергореформа, "Укренерго" попередила про можливі обмеження споживання електроенергії 20 жовтня з 7.00 до 22.00 у зв'язку з пошкодженням енергооб'єктів російськими ракетними атаками та закликала до максимальної економії ресурсу, особливо в ранкові та вечірні піки споживання.
Протягом 20 жовтня у зв'язку з фіксацією зростання споживання, "Укренерго" запроваджувала обмеження у центральних та північних областях, закликаючи терміново його знизити. За підрахунками глави Міненерго Германа Галущенка, добровільне зниження споживання принаймні на 20% допоможе стабілізувати енергосистему.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.