Ремонтні бригади НЕК "Укренерго" 5 березня розпочнуть додаткові ремонтні роботи на енергооб’єктах в Одеській області, які дозволять підвищити надійність живлення Одеського регіону, але при цьому можливі певні обмеження електропостачання, передає Енергореформа.
Про це повідомила компанія повідомила в Телеграм-каналі 4 березня.
"Підготовчі роботи вже почалися. Це складні роботи на високовольтному обладнанні, тому упродовж неділі, а також у понеділок можливі тимчасові обмеження споживання", – зазначила "Укренерго" в своєму щоденному оновленні.
Як пояснили в НЕК, роботи проводяться на енергооб’єктах, які були неодноразово пошкоджені ворожими обстрілами і можуть мати приховані пошкодження. Тому навіть їх відновлення, на жаль, не виключає ризиків виникнення відмов інших елементів мережі, які живлять Одесу, що можуть статися під час проведення ремонтних робіт.
Про завершення робіт "Укренерго" обіцяє повідомити окремо.
Там нагадали, що росіяни випустили тисячі ракет та дронів по енергосистемі, понад 200 з них влучили у підстанції системного оператора, і компанія щоденно працює над відновленням пошкодженого обладнання.
У цілому в енергосистемі дефіцит потужності відсутній вже 21 день поспіль і наразі не прогнозується, а потреба в електроенергії повністю забезпечується виробництвом на українських електростанціях та несуттєвим імпортом, зазначила НЕК. Разом з тим споживання знизилось, що характерно для вихідного дня.
Мережевих обмежень в системі "Укренерго", що спричиняли б необхідність обмеження споживачів в областях, наразі немає.
Як повідомляла Енергореформа, голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький анонсував на поточні вихідні додаткові ремонтні роботи на енергооб'єктах компанії, які забезпечують електропостачання Одеського регіону, щоб підвищити його надійність.
27 лютого на Одещині сталося аварійне відключення високовольтної лінії, внаслідок чого тимчасово без світла залишилися майже всі райони Одеси та Одеський район.
За два дні до цього "Укренерго" повідомила, що на Одещині зняті обмеження в мережах компанії, що діяли після масштабної аварії 4 лютого.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.