"Це досягнення ознаменує собою кінець однієї подорожі та початок іншої. Перший шлях ознаменувався екстреною синхронізацією 16 березня 2022 року, підписанням Угоди про членство спостерігачем у квітні 2022 року та завершенням проекту синхронізації 28 листопада 2023 року. "Укренерго" посяде своє повноцінне місце серед європейських TSO", – заявив Болдіш, якого цитує сайт ENTSO-E 14 грудня.За його словами, ENTSO-E разом з українським національним оператором будуть сильнішими в просуванні та розвитку стійкої та інтегрованої європейської електромережі.
"Помітною віхою стало досягнення 16 березня 2022 року екстреної синхронізації України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи. З того часу "Укренерго" послідовно демонструє свою здатність експлуатувати та підтримувати стабільність електроенергетичної системи України у складних умовах", – наголосили в ENTSO-E.У листопаді 2023 року ENTSO-E оголосила про успішне завершення проекту синхронізації з Україною після виконання "Укренерго" ключових технічних вимог, необхідних для забезпечення постійного з'єднання енергосистем континентальної Європи та України.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.