НЕК "Укренерго" очікує до кінця року не менше 600 МВт нової генеруючої потужності та готує інфраструктуру до використання плавучих електростанцій, передає Енергореформа.
Про це повідомив т.в.о. голови правління Олексій Брехт.
"Майже щодня ми разом з Міністерством енергетики, Кабінетом міністрів проводимо зустрічі, і я очікую достатньо позитивний на кінець року ефект, що буде становити не менше, ніж 600 МВт потужності, яка може бути забезпечена за рахунок додаткового будівництва і використання тих джерел, які вже на сьогоднішній день побудовані", – сказав він на конференції "Енергія бізнесу" від Forbes 9 жовтня, передає кореспондент Енергореформи.
Брехт також зазначив, що йде активна підготовка до використання плавучих ТЕС на газу.
"Ви точно чули про проєкт будівництва плавучих електростанцій. Ми вже цією роботою зайняті з минулого тижня. 1 грудня ми готові будемо забезпечити відповідність інфраструктури з нашими партнерами по розподільній та газовій мережам, щоб бути готовими прийняти в мережу 250 МВт потужності", – пояснив Брехт.
При цьому глава "Укренерго" наголосив, що "ми говоримо про ситуацію, яку маємо на цей час", без врахування нових обстрілів.
Як повідомляла Енергореформа, на цьому ж заході міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що ввезення в Україну генеруючих потужностей до кінця року перевищить 1 ГВт і висловив сподівання, що більшість з увезеного обладнання буде підключене, а частина підключиться вже в новому році.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.