Для усунення наслідків ракетних атак РФ зранку 31 жовтня диспетчерський центр НЕК "Укренерго" з 17.00 надав операторам розподільчих мереж обсяги для застосування графіків аварійного відключення електрики для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України, передає Енергореформа.
"Через ракетні атака терорасшистів пошкоджено обладнання магістральної мережі української енергосистеми одразу в кількох регіонах. Наразі обмеження споживачів необхідні, щоб зменшити навантаження на мережі та уникнути повторних аварій після того, як інфраструктура була пошкоджена обстрілами росіян", – повідомила компанія у своєму телеграм-каналі увечері 31 жовтня.
Згідно з повідомленням, такі заходи дають можливість енергетикам швидше відновити пошкоджені об'єкти і тримати систему збалансованою.
"Укренерго" разом з операторами розподільчих мереж робить все можливе для того, щоб відновити пошкоджену енергетичну інфраструктуру в найкоротші терміни. Ремонтні бригади працюють цілодобово", – зазначили в НЕК.
Там вчергове попросили українців максимально ощадливо використовувати електроенергію
"Просимо українців про розуміння і допомогу. Запитання собі "Що я можу вимкнути" і вимикання зайвого – це допомога нам на енергетичному фронті", – підкреслили в "Укренерго".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.