"Ми в цьому році починаємо будувати три стратегічні лінії електропередачі, магістральні. І для цього, нам, наприклад, потрібно 100 тис. високовольтних ізоляторів. На Заході України є підприємство, яке може їх виробляти, хоч поки і не виробляє. Держава тимчасово ним управляє, але зараз просте питання: запустити це виробництво, щоб ми могли купити ізолятори у нашого виробника, а не, припустімо, в Китаї", – сказав він на форумі "Зроблено в Україні" в Києві 26 лютого.Він зазначив, що в балансі закупівель "Укренерго" приблизно 85% продукції українських виробників.
"Ми мали б і 95-97%, як би українські заводи могли виробляти стільки, скільки нам треба", – підкреслив Кудрицький.Як повідомляла Енергореформа, на цьому форумі він зазначив, що з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну і обстрілів енергосистеми українські виробники електротехнічного обладнання суттєво збільшили обсяги виробництва, а також мають великий потенціал для збільшення присутності на європейському ринку.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.