Фахівці НЕК "Укренерго" встановили характер ушкоджень лінії, яка забезпечувала енергоживлення Запорізької атомної станції, але через бойові дії аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від безпекової ситуації та з дозволу військових, передає Енергореформа.
У своєму оновленні у Телеграм-каналі 21 лютого вона підтвердила раніше поширену Міністерством енергетики інформацію, що наразі зв’язок ЗАЕС з енергосистемою забезпечується лише по одній лінії електропередачі.
У цілому в енергосистемі споживання електроенергії залишається приблизно на одному рівні – у вівторок зафіксований орієнтовно об 11:00 добовий максимум споживання був на 1% вище, ніж у понеділок, а сьогодні станом на 09:00 рівень споживання на 0,5% нижче за відповідний показник вівторка.
При цьому і виробленого ресурсу, і пропускної здатності високовольтних мереж "Укренерго" достатньо для покриття наявного попиту.
Водночас експорт електроенергії більше ніж удвічі перевищує імпорт і здійснюється протягом доби в Словаччину, Польщу, Румунію та Молдову загальним обсягом 3 058 МВт-год (учора було 3930 МВт-год).
Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години з Словаччини, Румунії, Польщі, Молдови загальним обсягом 1464 МВт-год (учора 1490 МВт-год).
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/2659
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.