Оператори системи розподілу повідомляють, що НЕК "Укренерго" з 15:00 вводить графіки обмеження потужності для промисловості у повному обсязі, але поки не повідомляє про ситуацію з енергопостачанням населення, передає Енергореформа.
"Ситуація після масованої атаки по енергетиці складна. Для збалансування роботи енергосистеми 25 грудня з 15:00 до 23:59 у повному обсязі (5 черг) будуть введені графіки обмеження потужності (ГОП) поки лише для підприємств", – йдеться в повідомленні "Прикарпаттяобленерго".
Як воно зазначає, про обмеження електропостачання для населення наразі не повідомляють, однак ситуація може змінюватися.
Подібну інформацію також уже розмістили "Чернігівобленерго", "Волиньобленерго", яке пояснило, що ГОП стосуються тільки юридичних споживачів і вводяться у разі виникнення загрози порушення балансу між виробництвом і споживанням електричної потужності.
До цього, зокрема, енергохолдинг ДТЕК розмістив у своєму Телеграм графіки погодинних відключень електроенергії для населення своїх мережевих операторів, згідно з якими, у Києві та Київській області світло будуть вимикати від 3,5 до 7,5 годин на добу залежно від черги, у Дніпропетровській – 6,5-13 годин, в Одеській – 3,5-4 години, при цьому для двох підчерг світло взагалі не вимикатимуть.
Як випливає з інформації "Сумиобленерго", в цій області йдеться про вимкнення орієнтовно на 2,5-4 години, за інформацією "Чернігівобленерго" – приблизно 3,5 години.
Як повідомляла Енергореформа, "Укренерго" ввела графіки погодинних відключень для населення внаслідок 13-ї масованої атаки РФ по енергосистему 25 грудня, за її інформацією, вони мають діяти до кінця доби.
Джерело: https://t.me/prykarpattyaoblenergo_official/2279
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.