НЕК "Укренерго" повідомила про поширення в соцмережах з посиланням на фальшиву сторінку компанії фейкової інформації про нібито скасування аварійних відключень, назвавши це черговою спробою РФ збурити суспільство, передає Енергореформа.
"Аварійні відключення – це вимушений крок, який застосовується виключно за наявності дефіциту, для збереження балансу виробництва і споживання в енергосистемі. Відмовитись від них енергетики зможуть лише після повного припинення ворожих атак на нашу енергосистему", – йдеться у телеграм-каналі НЕК 26 грудня.
У компанії акцентували, що "Укренерго" має лише одну офіційну сторінку в Фейсбук – https://www.facebook.com/npcukrenergo і лише один офіційний телеграм-канал https://t.me/Ukrenergo.
"Будь-що інше, створене під нашим логотипом в соцмережах, є фейком і російською ІПСО", – підкреслили в "Укренерго".
Компанія закликала всіх небайдужих повідомляти їй про випадки підробок.
Як повідомляла Енергореформа, на ранок 26 грудня "Укренерго" вказала на суттєвий дефіцит електроенергії через 9 масованих ракетних атак, зазначивши, що через перевищення лімітів споживання аварійні відключення введені в Києві та низці областей.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.