НЕК "Укренерго" через похолодання та хмарність зранку 3 січня зафіксувала значне зростання споживання електроенергії – майже на 10%, передає Енергореформа.
"Сьогодні, 3 січня, споживання е/е станом на 9:30 було на 9,7% вищим, ніж в цей же час попереднього дня – 2 січня. Це пояснюється зниженням температури та хмарною погодою у більшості регіонів України, що зменшило ефективність роботи побутових СЕС", – йдеться в повідомленні НЕК у Телеграм.
За її даними, добовий максимум споживання учора, зафіксований увечері, був на 6,8% нижчим, ніж рівень максимального споживання у вівторок, 31 грудня. Оператор системи передачі пояснює це вищою температурою повітря у більшості регіонів України.
Він також звернув увагу, що ситуація в енергосистемі, яка продовжує відновлюватись після 13 масованих ракетно-дронових атак росіян у минулому році, може змінюватися.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/3611
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.