ПрАТ "Укргідроенерго" підписало Меморандум про взаєморозуміння з німецькою транснаціональною компанією MAN Energy Solutions та глобальним постачальником обладнання й послуг для ГЕС Andrytz Hydro, передає Енергореформа.
Меморандум передбачає розробку та реалізацію проєктів з виробництва "зеленого" водню в Україні, повідомила компанія на сайті у п'ятницю.
"Під час військового й енергетичного терору з боку росії цей проєкт надважливий не лише для України, але й для усієї Європи. Підписання Меморандуму дасть старт глобальним процесам, які допоможуть у перспективі створити в нашій державі водневий хаб", – зазначив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота, слова якого наводяться у релізі.
Він додав, що з появою такого хабу Україна зможе досягти реальної енергетичної незалежності й стати потужним виробником стратегічного енергоносія для глобального ринку
"Зелений" водень користується серйозною підтримкою з боку урядів і бізнесу у всьому світі, а кількість водневих проєктів щороку зростає. Україна має значний потенціал в цьому напрямку і може стати помітним гравцем на ринку", – вважає виконавчий директор Східного комітету німецької економіки Міхаель Гармс, за участі якого відбулося підписання меморандуму.
Своєю чергою генеральний директор постачальника установок з виробництва водню MAN Energy Solutions доктор Уве Лаубер звернув увагу, що підписання Меморандуму – результат дворічної співпраці українськиї і німецьких фахівців в питаннях розбудови нової для України галузі.
"Ми робимо великий крок до розвитку водневої енергетики і партнерство в цьому напрямку є важливим елементом для подальшої успішної реалізації спільних проєктів", – зазначив Лаубер.
На думку керуючого директора Andrytz Hydro GMBH Домініка Фуста, підписання Меморандуму – подія історичної ваги, що позитивно вплине на подальший розвиток спільних проєктів.
"Укргідроенерго" зазначило, що одним з її перспективних проєктів є проєкт "Впровадження сучасних технологій виробництва "зеленого" водню", яким передбачено його виготовлення з використанням відновлювального потенціалу українських ГЕС.
Проєкт направлений на підвищення стійкості і незалежності енергетичної системи країни шляхом імпортозаміщення, виконання зобов'язань, які взяла на себе Україна за Рамковою Конвенцією ООН про зміну клімату, Кіотським протоколом, Паризькою угодою, а також Європейським зеленим курсом.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.