ПрАТ "Укргідроенерго" планує реалізувати за кошти Світового банку в $70 млн проєкт встановлення систем накопичення енергії на чотирьох генеруючих об’єктах з метою розширення низки допоміжних послуг на ринку е/е, передає Енергореформа.
"Запланована потужність СЕС – 35,9 МВт, акумуляторних батарей – 197 МВт. Наразі триває підготовка до розроблення техніко-економічного обґрунтування проєкту", – повідомила гідроенергогенеруюча компанія в Телеграм 28 квітня.
Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна", "Укргідроенерго" та Світовий банк 25 квітня підписали фінансову та гарантійну угоди щодо проєкту "Додаткове фінансування для проєкту "Україна – Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в "Укргідроенерго").
У рамках підписаних угод Україні надано $70 млн для підтримки стабільності роботи української енергосистеми.
"Співпраця Світового банку та "Укргідроенерго" триває майже 30 років. За цей період за фінансової підтримки банку реалізовано низку надзвичайно важливих проєктів, спрямованих на модернізацію обладнання, підвищення ефективності його роботи та продовження терміну експлуатації наших ГЕС і ГАЕС", – зазначив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота.
Проєкт додаткового фінансування реалізовано у рамках спільного рішення "Укргідроенерго" зі Світовим банком стосовно реструктуризації позики та перенаправлення коштів з метою швидкого реагування та вирішення проблемних завдань в умовах військового часу і подолання наслідків непередбачуваних ситуацій у разі їх виникнення на об’єктах компанії.
Джерело: https://t.me/ukrhydroenergo/5849
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.