ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький.
"Ці кошти дозволять пришвидшити реалізацію проєктів розподіленої генерації для підтримки енергосистеми в умовах російських ударів по енергетиці. Грант у EUR44,6 млн доповнить залучене раніше кредитне фінансування ЄБРР на EUR80 млн та дасть змогу оперативніше виконати заплановані роботи", – написав Корецький у Facebook 26 червня.
Він уточнив, що загальна потужність нових обʼєктів генерації складе 62 МВт.
"Це, своєю чергою, посилить енергосистему в умовах дефіциту генеруючих потужностей, що виник через російські атаки на енергетичну інфраструктуру. Дякую керівництву ЄБРР за підтримку та довіру", – пояснив очільник "Нафтогазу".
Він також повідомив, що на URC 2026 "Нафтогаз" та ЄБРР уклали меморандум про розширення співпраці у сфері енергетичної безпеки, відновлення та модернізації інфраструктури.
За його словами, під час зустрічі прем’єр-міністерки України Юлії Свириденко з президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо були детально обговорені конкретні параметри взаємодії, в тому числі забезпечення фінансових механізмів для закупівлі імпортного газу для наступного опалювального сезону.
Як повідомляла Енергореформа, Група "Нафтогаз" в рамках URC 2026 в Гданську (Польща) підписала угоду з EXIM Bank США, яка передбачає можливість залучення до $300 млн для закупівлі американського обладнання для відновлення зруйнованої Росією нафтогазової інфраструктури.
Як пояснив голова правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький, наступний етап – практична робота з американськими компаніями над реалізацією фінансового механізму, який дозволить напряму кредитувати американських постачальників і підрядників для закупівлі обладнання компаніями Групи "Нафтогаз".
Група "Нафтогаз" на URC 2026 також домовилася з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) про співпрацю щодо можливостей залучення приватних інвестицій в Україну.
Крім того, були підписані угоди з польською ORLEN про розвиток постачання LNG в Україну та обмін досвідом у сфері сталого розвитку, декарбонізації та ESG.
Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.
З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.
Обсяг інвестицій в будівництво ДТЕК газотурбінної електростанції комбінованого циклу (CCGT) 650 МВт на Бурштинській ТЕС, відносно якого на URC 2026 у Гданську підписано меморандум GE Vernova, становитимуть EUR900 млн, передає Енергореформа.