На початку другого півріччя ПАТ «Укрнафта» збільшила середньодобовий видобуток газу. З початку року до липня 2018 включно цей показник складав 2,9 млн м3, а в серпні (з 1 по 26 ) - 3,1 млн м3, повідомляє "Енергореформа" із посиланням на дані "Укрнафта".
Збільшення видобутку відбулося завдяки запуску в роботу та оптимізації робочого режиму трьох свердловин.
У компанії акцентують, що цього результату вдалось досягти в умовах обмежених інвестицій та в рамках лише існуючого фонду свердловин.
"Збільшення показників добового видобутку дає підстави прогнозувати обсяг річного видобутку на рівні 1,054 млрд м3, що на 8% вище планового показника", - йдеться в повідомленні.
За умов обмежених інвестицій через прострочений податковий борг, виснаження родовищ, застарілої техніки, а інколи її нестачі, зростання видобутку досягається завдяки роботі з діючими перспективними свердловинами.
На початку року компанія виділила 100 найперспективніших об’єктів на 33 родовищах для проведення операцій з інтенсифікації видобутку. Тут проводяться роботи з переводу на інші горизонти, ліквідації аварій, оновлення обладнання тощо.
Зокрема в серпні зростання добового видобутку досягнуто завдяки запуску в роботу та оптимізації робочого режиму трьох свердловин. Наразі в роботі знаходиться ще чотири перспективні газові свердловини.
Усі види робіт «Укрнафта» проводить силами власних фахівців та з використанням обладнання цехів капітального та підземного ремонту свердловин нафтогазовидобувних управлінь (НГВУ) компанії та силами підрозділу «Укрнафта Буріння».
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.