АТ "Укртрансгаз" у 2025 році планує витратити на розвиток підземних сховищ газу (ПСГ) 1,091 млрд грн власних коштів згідно з планом їхнього розвитку на 2025-2034 рр., схваленим НКРЕКП 25 лютого, передає Енергореформа.
Зокрема, як повідомила компанія, на експлуатацію газосховищ планується протягом року скерувати 474,32 млн грн, на модернізацію та закупівлю транспортних засобів, спеціальних машин та механізмів – 266,729 млн грн, ПСГ – 207,506 млн грн, впровадження та розвиток інформаційних технологій – 93,679 млн грн.
Всього протягом 10 років план передбачає загальний обсяг інвестицій у розвиток газосховищ на рівні 31,04 млрд грн.
"План розвитку оператора газосховищ спрямований насамперед на підтримання надійної безаварійної роботи ПСГ в умовах воєнного стану, також на швидке своєчасне реагування на виклики воєнного часу, а також на відновлення об'єктів", – сказав на засіданні регулятора генеральний директор "Укртрансгазу" Роман Малютін.
Проєкт постанови НКРЕКП "Про затвердження Плану розвитку газосховищ на 2025-2034 рр. оператора газосховищ АТ "Укртрансгаз" разом з матеріалами, що обґрунтовують необхідність його прийняття, буде розміщено на офіційному вебсайті регулятора www.nerc.gov.ua для отримання пропозицій та зауважень.
Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна", за підсумками 2023 року "Укртрансгаз" отримав майже 7 млрд грн чистого прибутку проти 3,2 млрд грн у 2022 році.
АТ "Укртрансгаз" входить до групи "Нафтогаз". Забезпечує діяльність українських підземних сховищ газу, а також здійснює роботи з модернізації та будівництва магістральних газопроводів і об’єктів на них. Володіє 12 підземними газосховищами, розташованими по всій Україні, загальною місткістю 31 млрд куб. м.
Джерело: https://www.nerc.gov.ua/news/25-lyutogo-2025-roku-vidbudetsya-zasidannya-nkrekp
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.