Премʼєр-міністерка України Юлія Свириденко повідомила про дострокове припинення повноважень наглядової ради НАЕК "Енергоатом", передає Енергореформа.
За її словами, новий склад ради має бути поданий протягом тижня.
"Сьогодні ухвалили перші рішення для перезапуску НАЕК "Енергоатом". Уряд достроково припинив повноваження Наглядової ради компанії", – написала Свириденко в Телеграм 11 листопада ввечері.
За її словами, Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України в тижневий термін у консультаціях з міжнародними партнерами має подати на затвердження Уряду новий склад Наглядової ради.
"Завдання нового складу – швидко перезапустити керівництво, провести повний аудит компанії та надати всебічне сприяння правоохоронним органам з розслідування фактів можливої корупції", – наголосила Свириденко.
Раніше агентство "Інтерфакс-Україна" повідомило, що член НР "Енергоатома" Тимофій Милованов заявив про достроковий віхід з цього органу, вказавши, що вважає формальним рішення наглядової ради НАЕК на ініційованому ним екстреному засіданні у зв’язку зі звинуваченнями НАБУ.
"Я складаю свої повноваження члена наглядової ради "Енергоатома"… Я відчуваю, що нас просто заговорюють. І не бачу ні в кого рішучості, яку відчуваю в собі. Усі ці місяці я намагався спонукати наглядову раду запустити комітети, почати працювати, а не боротися за призначення ще одного радника чи жалітися на протокольні речі", – написав він у Facebook 11 листопада.
Кабінет Міністрів 21 червня 2024 року затвердив незалежними членами наглядової ради "Енергоатому" Тімоті Стоуна (Timothy John Stone), Майкла Кірста (Michael E. Kirst) та Ярека Неверовича, представниками держави – Милованова та державного секретаря міністерства економіки Віталія Петрука, але перше засідання ради відбулося лише у середині січня 2025 року. На ньому головою ради був обраний ексміністр енергетики Литви Неверович, а заступником – Кірст, який упродовж своєї кар'єри обіймав керівні посади в Westinghouse Electric Company.
У серпні цього року Кабмін вніс зміни до статуту "Енергоатому", якими збільшив кількість членів наглядової ради з п’яти до семи осіб. Зараз наглядова рада компанії налічує четверо осіб, бо Стоун відмовився від підписання контракту.
Уряд планував завершити формування наглядових рад енергокомпаній до кінця цього року.
Джерело: https://interfax.com.ua/news/general/1119726.html
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.