Кабінет міністрів розпорядився оголосити конкурсний відбір кандидатів на зайняття трьох посад незалежних членів наглядової ради АТ "НАЕК "Енергоатом", передає Енергореформа.
Відповідне рішення закріплене розпорядженням Кабміну від 29 грудня 2023 р. № 1227-р, опублікованому на Урядовому порталі.
Крім того, згідно з розпорядженням від 29 грудня 2023 року № 1226-р, уряд затвердив передавальний акт необоротних та оборотних активів, власного капіталу, довгострокових поточних зобов’язань, інших прав та обов’язків ДП "НАЕК "Енергоатом" АТ "НАЕК "Енергоатом" та закріпив за ним на праві господарського відання об’єкти державної власності, що не увійшли до його статутного капіталу.
Додатки з переліками активів та об’єктів увійшли до оригіналу розпорядження.
Як повідомляла Енергореформа, держпідприємство "НАЕК "Енергоатом" перетворено на акціонерне товариство, 100% акцій якого належить державі, 29 грудня 2023 року.
План перетворення "Енергоатома" на АТ затверджено урядовим розпорядженням № 571-р від 27 червня 2023 року. Процес має завершитись до березня 2024 року.
Початок проведення процедури конкурсу щодо обрання членів наглядової ради в НАЕК до 30 листопада 2023 року та перетворення ДП на АТ до 31 грудня 2023 року, зокрема, є умовою надання Україні додатково $100 млн допомоги у сфері енергетики.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.