Кабінет міністрів схвалив проєкт Закону "Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електричної станці", передає Енергореформа.
Про це повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук.
Згідно з його повідомленням в Телеграм-каналі, відповідне рішення прийняте на засіданні уряду 2 квітня.
Проєктом пропонується визначити місце розміщення енергоблоків №3-4 ХАЕС, кількість реакторів, їх тип та загальну характеристику, призначення енергоблоків для промислового виробництва електричної та теплової енергії, загальні вимоги до проектування та будівництва цих енергоблоків, ставку збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, що мешкає на території зони спостереження ХАЕС, під час будівництва енергоблоків №3-4.
Як повідомляла Енергореформа, раніше міністр енергетики України Герман Галущенко зазначав, що з метою компенсації втрат енергетичних потужностей через війну з Росією Україна планує в 2024 році розпочати будівництво нових блоків на майданчику Хмельницької АЕС.
Ідеться про два блоки ВВЕР-1000 радянського зразка (№3-4), а також два блоки AP-1000 американської компанії Westinghouse.
Україна стане першою країною в Європі, де будуть побудовані атомні блоки цього типу.
Зараз ХАЕС складається з двох блоків ВВЕР-1000.
Джерело: https://t.me/tmelnychuk/4156
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.