"Законопроект, який схвалив уряд, передбачає, що буде створений спеціальний фонд держбюджету, в який будуть надаватися гроші від міжнародних партнерів. Уряд, своєю чергою, використовуватиме цей фонд для того, щоб не підвищувалися тарифи", – сказав Вітренко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі.Він зазначив, що різницю між економічно обґрунтованими і поточними тарифами держава компенсуватиме учасникам ринку: ТКЕ та операторам газорозподільних мереж, тариф яких не покриває їхні витрати, а також Нафтогазу за виконання покладених Кабінетом міністрів "спеціальних обов’язків" продавати ресурс не на комерційних, а на пільгових умовах.
"На платіжках українців це не відіб’ється", – наголосили там, додавши, що коштами спецфонду буде компенсовано різницю між економічно обґрунтованими і поточними тарифами, зокрема для ТКЕ."Цей механізм також дасть можливість ТКЕ розраховуватись за новими цінами на газ з Нафтогазом та погасити прострочену заборгованість", – зазначили в "Нафтогазі".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.