"Ідея створення Фонду вже достатньо довго обговорюється, і ми дуже сподіваємося, що ми перейдемо до реалізації цього проєкту в найближчі місяці. Він може стати частиною Ukraine Facility вже у лютому або навесні 2025 року. І цей фонд без залучення коштів державного бюджету чи держпідприємств зможе дати старт гігаватам нових потужностей в Україні", – сказав він на прес-конференції УВЕА в агентстві "Інтерфакс-Україна" 12 грудня."Не буду забігати наперед, але про готовність взяти участь у створенні Фонду та надавати кошти вже заявили уряди декількох європейських країн. Є одна з міжнародних фінансових інституцій, яка оголосила, що готова бути менеджером цього фонду – створити його й адмініструвати потім видачу гарантій", – зазначив він.
"Все це є плюсом, тому що чим більше уваги, чим більше поглядів і сподівань на цю інституцію, тим швидше вона має бути створена. І, так, дійсно, є сподівання, що наприкінці зими і на початку весни він може бути інституалізований", – резюмував Подпругін.Як повідомляла Енергореформа, раніше член правління ЄУЕА, партнер GOLAW Олександр Мельник представив концепцію Фонду гарантування ринкових ризиків, ініційовану агентством разом з Українською вітроенергетичною асоціацією.
"Фонд, який буде створено міжнародними фінансовими установами, захищатиме приватні компанії ВДЕ від коливань на ринку електроенергії шляхом забезпечення мінімальної ціни електроенергії", – пояснив він.На думку асоційованого директора, старшого банкіра департаменту енергетики ЄБРР Ольги Єрьоміної, Фонд може стати головним драйвером інвестицій, сприяючи стійкості енергосистеми України та прискоренню впровадження ВДЕ-проектів.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.