Усі шість реакторів Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) вперше з кінця 2022 року переведені в стан "холодного зупину", передає Енергореформа.
Про це повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі, чия заява опублікована на сайті агентства 13 квітня.
"Усі шість реакторних блоків ЗАЕС наразі перебувають у холодному зупині вперше з кінця 2022 року... Відповідно до планів ЗАЕС, про які раніше повідомляло МАГАТЕ, 12 квітня вранці станція розпочала переведення четвертого енергоблоку з гарячого в холодний зупин, і цей процес завершився сьогодні о 7:30", – йдеться у заяві.
"Рішення про холодний зупину всіх шести енергоблоків саме по собі є позитивним, оскільки розхолодження реактора забезпечує додатковий буфер на випадок аварії. Але це не вирішує фундаментальної проблеми недавнього різкого погіршення ситуації на станції. Без сумніву, ядерна безпека на цьому великому ядерному об'єкті залишається дуже нестабільною", – наголосив Гроссі.
Джерело: https://www.iaea.org/newscenter/pressreleases/update-223-iaea-director-general-statement-on-situation-in-ukraine
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.