Протягом доби в аварійний ремонт вийшли два блоки ТЕС у різних регіонах країни, з аварійного ремонту в резерв переведено один енергоблок, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його щоденним оновленням у телеграм-каналі, станом на 10:00 28 грудня в резерві перебувають 6 блоків ТЕС, які можуть бути підключені до роботи у разі потреби.
Міненерго підкреслило, що графіки відключень не застосовуються.
Водночас воно звертає увагу на наслідки обстрілів російських агресорів – минулої доби пошкоджено обладнання станції та електромережі біля однієї з ТЕС у Донецькій області. Ці обстріли сталися і вранці, через що в регіоні знеструмлювалися повітряні лінії і були відключені споживачі.
Крім того, на Чернігівщині через ворожі обстріли було пошкоджено мережі обленерго, що призвело до відключення понад 2 тис. побутових споживачів.
Як повідомляла Енергореформа з посиланням на НЕК "Укренерго", у середу, 27 грудня, в енергосистемі був зафіксований профіцит, і на її запит Польща прийняла в якості аварійної допомоги 600 МВт-год української е/е. Також обмежувалась ВДЕ генерація.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.