Інжинірингова компанія COR-Energy запустила АЗК, здатний працювати автономно та заряджати електрокари лише завдяки енергії сонця в весняно-літній період та восени, передає Енергореформа.
Як зазначається у релізі компанії, основою АЗК COR-Energy стала гібридна сонячна станція, змонтована у вигляді навісу з 432 сонячних панелей загальною потужністю 180 кВт, до якої входить також система накопичення енергії ємністю до 500 кВт*год.
Навіс забезпечує живлення двох швидкісних зарядних станцій, що дозволяють одночасно заряджати вісім електромобілів через конектори CCS 2, GB/T DC, Type 2 та CHAdeMO, а також усієї інфраструктури комплексу.
У будівництво АЗК COR-Energy, розташованого в селі Калинівка Броварського району Київської області, було залучено понад 200 млн грн інвестицій, в його інфраструктуру також входить станція з традиційними видами палива.
Ще одним рішенням щодо енергетичної автономності є два геотермальних теплових насоси потужністю по 45 кВт, які обігріватимуть приміщення площею 2000 м², гарантуючи повну автономність в опалювальний період. За необхідності АЗК COR-Energy працює як Пункт Незламності.
За словами автора концепції АЗК COR-Energy, підприємця Тиграна Амаляна, проєкт можна назвати одним з елементів підтримки енергобезпеки країни, оскільки він здатен не тільки працювати автономно, а й направляти залишкову електроенергію в електромережу.
Джерело: https://cor-energy.com/
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.