Обмеження споживачів електроенергії у разі її дефіциту – це останній з можливих заходів із балансування енергосистеми, передає Енергореформа.
Про це заявив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
"Сам по собі дефіцит, який дійсно може мати місце протягом літа, не означає відключень споживачів. Його можна врегулювати кількома способами, і відключення – це останній у нашому переліку захід по пріоритетності", – сказав Кудрицький в ефірі національного телемарафону Єдині новини 17 травня увечері.
Найбільш очевидним способом збалансування української енергосистеми він назвав імпорт електроенергії з країн Європи.
"Це дасть можливість залучити додаткову потужність, щоб покрити українське споживання в ті моменти, коли українській енергосистемі не вистачатиме потужності", – зазначив Кудриький.
Другим способом, за його словами, є максимізація можливостей теплової та гідрогенерації, – "тих енергоблоків, які не будуть перебувати в планових ремонтах чи не пошкоджені обстрілами".
"Оці два ключові елементи будуть важливими, щоб пройти літо. Також ми закликаємо як і раніше ощадливо споживати е/е, особливо в вечірні години, приблизно з 19 до 22, переносити споживання на ніч або на день", – сказав він.
При цьому глава системного оператора зазначив, що зараз Україна експортує електроенергію в певному обмеженому режимі – тільки тоді, коли є її надлишок, тобто у денні і нічні години.
"У години ранкового і вечірнього піку споживання ми вже обмежуємо експорт до нуля для того, щоб дати енергосистемі і внутрішній генерациії покривати українське споживання. Для нас, як і взимку, приіоритетом є українські споживачі. Ми спостерігаємо у вечірні голини певний дефіцит е/е, який доводиться покривати додатковим навантаженням на енергоблоки", – описав ситуацію глава "Укренерго".
Згідно з інформацією на сайті мережі системних операторів континентальної Європи ENTSO-E, зокрема, на 17 травня, експорт здійснювався до Молдови у три денні години з 9:00 до 12:00 на потужності 17-52 МВт, а також до Польщі – по 100 МВт у перші чотири години доби, по 200 МВт – у сім денних (з 8:00 до 15:00) та 100 МВт – в останню годину доби.
Як повідомляла Енергореформа, уникнути обмежень споживачів електроенергії на період ремонтних кампаній на об’єктах генерації допоможе збільшення виробництва ресурсу на теплових електростанціях та його імпорт в пікові години споживання, заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.