Кабінет міністрів зафіксував ціну газу для виробників тепла на рівні 7,4 тис. грн/тис. куб.м, передає Енергореформа.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
"У межах підготовки до опалювального сезону Уряд ухвалив рішення, що ТЕЦ, ОСББ та інші виробники тепла отримуватимуть газ за фіксованою ціною – 7400 грн за тисячу кубометрів", – написав Шмигаль у телеграм-каналі 3 червня.
За його словами, це дасть можливість місцевій владі не підвищувати тарифи для населення.
Крім того, глава уряду дав завдання профільним міністерствам з місцевою владою протягом місяця підготувати плани проходження опалювального сезону в деокупованих містах і селищах.
Як повідомляла Енергореформа, Кабінет міністрів України пропонує направити 264,3 млрд грн із спеціального фонду держбюджету-2022 на збереження тарифів на природний газ, теплову енергію та гарячу воду для населення.
Згідно із зареєстрованим у Верховній Раді законопроектом №7429, компенсацію різниці у тарифах планується забезпечити від надходжень донорської та іншої міжнародної допомоги (188,3 млрд грн), дивідендів від НАК "Нафтогаз України", у т.ч. авансових за 2022 рік (64,407 млрд грн), податку на прибуток від оплати цих дивідендів (11,593 млрд грн).
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.