До дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами вісьмох працівників Групи Нафтогаз, двох – посмертно, передає Енергореформа.
Як зазначається у релізі "Нафтогазу", орденами "За мужність" ІІІ ступеня посмертно нагороджені Михайло Каретний, машиніст-обхідник Херсонської ТЕЦ, та Євген Петрик, слюсар Червонодонецької дожимної компресорної станції "Укргазвидобування".
Михайло пропрацював на Херсонській ТЕЦ 13 років. Під час окупації Херсона був незаконно арештований росіянами та загинув у полоні внаслідок допитів та катувань. Євген ціною власного життя врятував колег і запобіг масштабній пожежі.
За них державні нагороди з рук президента отримали їхні дружини.
Орденами "За мужність" ІІІ ступеня нагородили ще трьох співробітників Групи. Так, Віталій Федоренко, інженер-диспетчер Качанівського ГПЗ "Укрнафти", під час однієї з атак дронами та ракетами організував евакуацію працівників і перекриття трубопроводів.
Володимир Волошко, менеджер з експлуатації компресорних станцій Укргазвидобування, попри важкі поранення врятував життя колегам та мінімізував наслідки обстрілів.
Нагороду також отримав В’ячеслав Харченко, машиніст спецтехніки Полтавагазвидобування, який врятував пораненого військового ЗСУ й брав участь у ліквідації наслідків ракетного удару.
Ще трьох працівників Групи Нафтогаз Президент нагородив орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. Серед них:
Андрій Коваленко, начальник Куп’янського управління "Газмережі", який у перші дні вторгнення організував охорону об’єктів і відновив роботу дільниць після деокупації Ізюма та Куп’янська;
Олег Фомич, машиніст екскаватора Миколаївської філії "Газмережі", який брав участь у відновленні газопостачання в області, зокрема в умовах постійних обстрілів;
Оксана Стародубцева, майстер аварійно-диспетчерської служби Марганецької дільниці "Газмережі", яка продовжує ліквідовувати аварії у зоні бойових дій, попри пошкодження власного будинку.
Джерело: https://www.naftogaz.com/news/prezydent-ukrainy-volodymyr-zelenskyy-vidznachyv-derzhavnymy-nagorodamy-vismoh-pratsivnykiv-grupy-naftogaz-dvoh-posmertno
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.