Російські окупанти знищили багаторічний архів Чорнобильської атомної електростанції, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова Громадської ради при Державному агентстві України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Олександр Сирота.
"Це все, що лишилося від наших чорнобильських документів та архівів. Те, що ми збирали десятиріччями, якась *урва просто викинула в смітник", – написав він у своєму Facebook 8 квітня, проілюструвавши пост світлинами смітника із залишками документів.
Зі свого боку ДАЗВ у Facebook показала розтрощені російськими загарбниками серверні приміщення, які займалися обслуговуванням та обробкою інформації з автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС).
"Ця система контролювала потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання по всій зоні відчуження в 39 стаціонарних точках в режимі реального часу. Наразі система не працює та потребує відновлення", – пояснили в ДАЗВ.
НАЕК "Енергоатом" у своєму телеграм-каналі з посиланням на ДАЗВ повідомляє, що повна інформація про радіаційний фон буде доступна тільки після відновлення АСКРС.
"Маємо запустити систему АСКРС, якщо це буде можливо, щоб спиратися на факти. Об’їзду датчиків поки не було. Але точкові виміри показали суттєві рівні радіації для місцевості, в якій їх проводили", – зауважили в ДАЗВ.
Так попередили, що наразі відвідувати Чорнобильську зону вкрай небезпечно через наслідки перебування там російських збройних формувань.
У ДАЗВ зазначають, що існують великі радіаційні ризики, вибухові загрози та логістичні перешкоди.
Там також додали, що окупанти суттєво пошкодили, розбили і повністю розікрали практично всі офісні приміщення в будівлях у зоні ЧАЕС, а також поцупили не лише майно держпідприємств, а й особисті речі працівників.
Раніше ДАЗВ повідомило, що російські окупанти пограбували новітню Центральну аналітичну лабораторію в Чорнобилі вартістю 6 млн євро.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.