Мобільний оператор "Vodafone Україна" та "ДТЕК Енерго" протестували дистанційне керування електромобілем через мережу 5G на машинобудівному заводі "Корум Світло шахтаря" у Харкові, передає Енергореформа.
Як зазначається у повідомленні мобільного оператора, поширеному 9 грудня, тестування електромобіля відбулося в рамках реалізації першого в Україні пілотного проекту цифрового підприємства Smart Factory 5G, реалізацію якого було розпочато у червні 2021 року.
Рішення працює у мережі Private Network 5G, яку компанії "Vodafone Україна" та Ericsson розгорнули на заводі.
"Інновація дозволяє замінити традиційну виробничу лінію безпілотними візками, програмованими під потреби конкретного підприємства, та суттєво оптимізувати процес виробництва. Віддалене управління підвищує безпеку персоналу, адже оператор електромобіля працює у безпечному місці та виконує роботи підвищеної небезпеки без ризику для життя", – наголошується у повідомленні.
Через відеокамери електромобіля оператор віддаленого центру управління бачить повну HD-картину, що відбувається навколо, а вбудований в електромобіль 5G-модем забезпечує високу швидкість обміну даними.
Електромобіль миттєво реагує на команди оператора із затримкою лише 20 мілісекунд, або 0,02 секунди. Таким чином, оператор має ефект безпосереднього керування так, ніби він перебуває за кермом транспортного засобу особисто, а не дистанційно.
Як зазначається у повідомленні, подібне рішення вже використовують на заводі Daimler Factory 56 у Зіндельфінгені, де до виділеної мережі 5G компанії Ericsson підключені ручні інструменти та безпілотні візки для оптимізації процесу збирання автомобілів.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.