Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), перевела оператора всіх українських АЕС НАЕК "Енергоатом" з Московського до Паризького центру, передає Енергоатом.
"Сьогодні, 31 березня 2022 року, Рада керуючих ВАО АЕС на своєму засіданні підтримала заявку "Енергоатома" і ухвалила рішення про переведення компанії разом з усіма її станціями й атомними енергоблоками до Паризького центру асоціації", – повідомив "Енергоатом" у своєму телеграм-каналі 31 березня.
У компанії зазначили, що українські атомні електростанції входили до Московського центру ВАО АЕС від моменту створення цієї організації у 1989 році.
Тепер до Паризького центру переводяться Запорізька АЕС (6 блоків ВВЕР-1000), Рівненська АЕС (2 блоки ВВЕР-440, 2 блоки ВВЕР-1000),
Южно-Українська АЕС (3 блоки ВВЕР-1000), Хмельницька АЕС (2 блоки ВВЕР-1000), уточнили в "Енергоатомі".Згідно з його інформацією, ВАО АЕС (WANO) об'єднує всіх операторів АЕС світу та сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, щоб члени Асоціації могли спільно працювати для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності під час експлуатації своїх атомних станцій.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.